logo-lisi-azyl-2-1

Foksia

Liva Park Ville & Glamp

- Wirtualny Opiekun Foksi -

Foksia trafiła do nas pod koniec lipca 2017 roku jako ok 3-miesięczne szczenię. Potrącona przez samochód, straciła mamę i w ciężkim stanie trafiła do lecznicy weterynaryjnej. Przeszła tam cały proces leczenia, niestety trwale straciła wzrok i nie można było wypuścić jej na wolność. Pracownicy lecznicy zwrócili się do nas, a że akurat miesiąc wcześniej przyjęliśmy niedowidzącego Stefanka, uznaliśmy, że będzie im raźniej.

Foksia bardzo długo nie akceptowała swojego kalectwa, sporo czasu i cierpliwości zajęło nam, aby zaufała miejscu, innym „niewidzialnym” lisom, psiej, wspaniałej opiekunce Kamie i opiekunom. Docelowo, zamieszkała ze srebrną lisiczką Laurą, która przełamała w nieśmiałej Foksi większość lęków i nauczyła zabawy oraz psot.
 

Dzisiaj Foksia biega, dokazuje, bawi się z Laurą i zaczepia przystojnego Filipa i Jasia i nikt nie poznałby, że nie widzi. Bardzo nie lubi odwiedzin w Azylu, bo nadal przeraża ją to, co nieznane. A nie zawsze może liczyć na wsparcie swojej lisiej przyjaciółki.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział w Korabiewicach

96-330 Puszcza Mariańska

Korabiewice 11

KRS 0000135274

Numer konta: 29 1240 1040 1111 0010 6697 7374