logo-lisi-azyl-2-1

Fluffy

Fluffy jest lisem polarnym Została odebrana interwencyjnie z fermy. Urodziła się około 2009 roku i jest najstarszą mieszkanką w Azylu.


Przyjechała do Schroniska we wrześniu 2015 roku po interwencyjnie przez aktywistów Vivy. Początkowo była bardzo wycofana i przerażona. Nie chciała żadnego kontaktu z człowiekiem, była bierna i chociaż ręka wydawała się jej największym potworem, nie broniła się, kiedy trzeba było coś przy niej zrobić. Była najsmutniejszym, pogodzonym z losem stworzeniem, które spodziewało się tylko zła i na nic już nie liczyło. W oswajaniu i otwieraniu na nowe, lepsze życie największym wsparciem była dla niej lisiczka Oleńka. Fluffy uczyła się przy niej cieszyć, smakować i czekać na opiekuna jak na kogoś, kto może być całkiem przydatny i robi miłe rzeczy.


Przez te lata bardzo zmienił się jej charakter. Za smutnego, wycofanego stworzenia zamieniła się w jednego z najbardziej przyjacielskich lisów. Dogaduje się zresztą nie tylko z lisami, ale także z niektórymi psami. W Azylu bardzo zakumplowała się z Filipem, ale największym jej przyjacielem był zdecydowanie Czaruś – był dla niej najważniejszy. Niestety Czaruś odszedł za Tęczowy Most, co Fluffy dotkliwie odczuła. 


Fluffy przez wiele lat pełniła  też rolę przewodniczki dla nowych mieszkańców Lisiego Azylu – witała lisy, które tu trafiały. Seniorka Fluffy przeszła już na emeryturę. Rolę tę przejął Filip.


Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział w Korabiewicach

96-330 Puszcza Mariańska

Korabiewice 11

KRS 0000135274

Numer konta: 29 1240 1040 1111 0010 6697 7374