logo-lisi-azyl-2-1

Helena

Poznajcie Hapsię- Helenkę:)

To 4,5 roczna, dorodna jenotka, która od dziś jest częścią naszej lisio-jenociej rodziny. Helenka została uratowana przed oskórowaniem z fermy futrzarskiej przez parę, która stworzyła jej dom, najlepszy jaki mogła. Dostaję wiele zgłoszeń aby przyjąć zwierzę, które ktoś uratował, a potem okazało się, że to nie to, że kłopot, zapach, agresja itd.

Helenkę przyjęłam bo tu było inaczej. Jej ludzie naprawdę Ją kochali, nigdy w rozmowie nie padło stwierdzenie ze Helenka to problem, że mają dość itp. 

Zawsze mówili o tym, że to Helenka jest ważna, jej szczęście i od kiedy trafili na Lisi Azyl, zrozumieli że takiego życia dla niej pragną bo chcą żeby żyła z innym jenotem bez wychodzenia na smyczy, możliwie zgodnie ze swoją naturą.

Ciężko było zostawić im jenotkę, którą przez tyle lat pielęgnowali i dbali ale uznali, że jej szczescie to podstawa, a oni mimo chęci nie są w stanie zapewnić jej warunków w jakich powinna żyć.

Helenka jest piękna, mądra ale co zrozumiałe zupełnie oszołomiona tym co dzieje się wokół niej. Potrzebuje czasu, żeby zrozumieć gdzie jest, że będzie tu bezpieczna i czeka ją dobre, jenocie życie. Adaś jest bardzo ciekawy Helenki ale musi uzbroić się w cierpliwość bo na razie nie dostąpił zaszczytu podziwiania jej urody w pełnej krasie. Helenka schowała się do budy i najpierw sama musi wszystko poobserwować i sobie poukładać. 

Dookoła masa nowych dzwieków, zwierząt, jakas obca baba coś piszczy, jakieś sroki zaglądają jej do wolierki, masakra 😕

Będziemy z Adasiem zabiegać o Jej względy, mam nadzieję że uda nam się Ją przekonać do naszego zwariowanego domu 😉

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział w Korabiewicach

96-330 Puszcza Mariańska

Korabiewice 11

KRS 0000135274

Numer konta: 29 1240 1040 1111 0010 6697 7374